Zapuštěný bazén a jeho nesporné výhody

Zapuštěný bazén a jeho nesporné výhody

Pryč jsou doby, kdy luxusní zapuštěný bazén patřil pouze na zahrady bohatých podnikatelů. Nyní si tento druh bazénů volí čím dál větší procento lidí, a to nejen kvůli tomu, že lépe vypadají, ale jsou také nejlepší možnou investicí ve světě bazénů. Chcete o tom vědět víc? Tak čtěte!

žena v bazénu

Už dost skládání a nafukování

Zatímco nafukovací bazény, či bazény s konstrukcí musíte vždy před sezónou složitě vytahovat, skládat, či nafukovat, a na konci sezóny zase rozkládat, vyfukovat, a hledat pro ně nejvhodnější uskladnění, zapuštěné bazény zkrátka jen zazimujete. Je to tak snazší, a méně náročné. Bez sáhodlouhého vztekání a hledání součástek.

Životnost

Nafukovací bazény mnoho nevydrží. Kolikrát prasknou i během sezóny, a po dvou letech bývají už téměř nepoužitelné. Nemluvě o tom, že čistit je není žádná sranda. Bazény s konstrukcí pak vydrží o něco déle, avšak také mají určitý strop, a tak i v případě, že si je částečně zabudujete do země, musíte je po několika letech vyměnit. Opravy se zkrátka nevyplatí. Zapuštěné bazény však vydrží po dlouhá desetiletí, jelikož jsou navrženy tak, aby odolaly nejrůznějším nástrahám v podobě počasí, či nenechavých dětských ručiček.

zapuštěný bazén

Cena

Ačkoliv jsou nafukovací bazény nejlevnější, v poměru cena/životnost se skutečně ve výsledku nevyplatí. Navíc i dnes již lze sehnat bazény do země levně, a to v podobě plastových bazénů, které se snadno zapustí do země, a drží.

Tvar a rozměry

Zapuštěné bazény seženete v mnoha tvarech a rozměrech, vybere si tak skutečně každý. Toužíte po hlubokém, či dlouhém bazénu? Nebo raději něco menšího, s postupným svažováním? Všechno je možné.

Výkopové práce

Výkopové práce si pak můžete udělat sami a ušetřit, nebo naopak zavolat firmu, a usnadnit si práci. Záleží tedy jen na vás, co vám vyhovuje více.

Ohřev

Ohřívadla seženete jak pro bazény nadzemní, tak i zapuštěné. Kromě solárních ohřívadel a tepelných čerpadel, je tu solární plachta, které pomáhá vodu ohřívat rychleji. Je však nespornou výhodou, že zapuštěné bazény chrání okolní zemina, a voda tak chladne o poznání pomaleji.

Written by