V článku jsou popsány důvody, proč je při redukci hmotnosti vhodná proteinová dieta. Článek popisuje, jak je důležitý správný postup během hubnutí.

Hubnutí pomocí bílkovin

Hubnutí je náročný proces, který si vyžaduje mnohé znalosti, jak naše tělo funguje a jak se vyrovnává s určitými situacemi. Mnoho lidí, obzvláště žen, prošlo obdobím silné restrikce, kdy si zapisovali vše, co přes den snědli a vypili. Dnes se objevují názory, a je to velmi dobře, že tyto silné restrikce nejsou vůbec dobré. Z hlediska hubnutí, je to proces, který naše tělo dostává do velmi silného stresu, a tak si i při nízké příjmu začíná budovat zásoby. Navíc se mohou začít objevovat zdravotní problémy, které jsou způsobeny sníženým příjmem určitých minerálů nebo vitaminů. U žen se takto snížený kalorický příjem může projevit zastavenou nebo nepravidelnou menstruací.

zdravá strava

U lidského těla se rozlišuje krátkodobé a dlouhodobé hladovění. Oba typy jsou typické určitými procesy, které se v těle dějí, ale obojí není pro náš organismus vhodné. Proto je nutné pořádně si rozmyslet, jakým způsobem je vhodné hubnout. V poslední době se poměrně hodně propaguje metoda proteinové diety. Je to poměrně v pořádku. Jde o to, že tímto způsobem jste schopni přijmout dostatečně velké množství kalorií, aby Vaše tělo nestrádalo a zároveň, jelikož bílkoviny maní vysokou schopnost sytivosti, nebudete mít tak často hlad.

redukční dieta

Není ovšem vždy jednoduché si během denní pracovní rutiny najít čas připravit kvalitní, výživné a plnohodnotné jídlo. Proto existují proteinové diety https://goodly.cz/diety-vs-hubnuti-pri-beznem-stravovani/, které si snadno připravíte kdekoli, v práci nebo na výletě. Kromě bílkovin ve složení najdete také ostatní makroživiny ve správném poměru. Vedle toho pak nápoje obsahují také další látky jako vitamíny a minerály. Velmi důležitou složkou je také kvalitní čekanková vláknina, která zajistí výživu buněk výstelky tlustého střeva a podporuje růst střevní mikroflóry, takže Vaše trávení bude vyváženější a pocit v břiše během trávení příjemnější.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Written by