Star Trek Timelines – vesmírná dobrodružství přímo v mobilu

Star Trek Timelines – vesmírná dobrodružství přímo v mobilu

Fanoušci populárního fenoménu vesmírných cest do neznáma ve světě Star Treku jistě ocení možnost si zahrát na kapitána vlastního vesmírného korábu na počítači. Existuje mnoho her na toto téma, nicméně většina z nich jsou zastaralé a s grafickými možnostmi, jenž perfektně vykreslují schopnosti programátorů z devadesátých let. I přes tento fakt, osobně znám pouze jednu hru, která je pravidelně aktualizována a odpovídá na novinky z nových seriálů Star Treku – a tou je hra zvaná Star Trek Online.

hvězdná loď Enterprise

Navzdory tomu, že tato online hra je dostupná pouze pro počítače s operačním systémem Windows, uživatelé mobilních platforem, kteří si rádi něco zahrají i na svém mobilním telefonu  nemusí hned smutnit, neboť se zde nabízí alternativa, kterou samozřejmě je Star Trek Timelines.

 

Hra Star Trek Timelines je zdarma dostupná jak pro paření na herních počítačích, tak i na mobilních zařízeních. Zdarma si ji můžete stáhnout a nainstalovat z obchodu Goole Play, App Storu nebo herního portálu Steam. Ačkoliv za tuto hru nemusíte zpočátku nic platit, pokud chcete speciální objekty nebo lodě, či postavy, vaše peněženka vám za to moc nepoděkuje, neboť za předpokladu, že chcete vytáhnout své herní možnosti na maximum, bez peněžních možností vám to bude trvat nesmírně dlouho. Timelines je proto hra hodná spíše pro hráče, kteří si rádi počkají a vychutnají si ji na maximum.

vesmírná mlhovina

O co v ní však jde?

V této videohře máte k dispozici několik desítek misí, jenže pro to, abyste získali speciální věci, jenž potřebujete k vylevelení vašich postav, které můžete znát ze světa Star Treku, musíte si tyto mise odehrát nesčetněkrát. Ve finále tak jde o to, že hlavním účelem je, abyste získali co nejvíce postav, zvětšovali jejich schopnosti na maximum a sem tam se účastnili nějaké té bitvy mezi NPC loďmi. Tak jako postavy, i lodě ze začátku nezískáte na maximální úrovni – tím, že budete shromažďovat schémata vašich lodí, získáte tím i větší palebné a obranné možnosti vaší flotily, včetně právě aktivní lodi, se kterou hrajete. Odehráním misí sice odemknete dějovou linii a zpřístupníte si další mise, ale ve výsledku jde jen o to, abyste z těchto misí získali co nejvíce předmětů, jenž potřebujete k improvizaci schopností postav. Počítejte však s tím, že si jednu postavu nevylevelujete během jednoho dne. Jak již bylo řečeno, tato hra je určena především trpělivým hráčům, kteří si rádi počkají. Pro ty, kteří by rádi vše měli hned se tu nabízí alternativa, a tou je samozřejmě koupě schémat a postav přímo z obchodu za reálné peníze.

smartphone v ruce

Suma sumárum, Star Trek Timelines je hra, která je zpočátku zajímavá, naprosto vás vtáhne do děje, ale v průběhu času vás spíše omrzí, neboť neustále hraní stejných misí, bojování se stejnými loďmi nebo každodenní levelování postav a doplňování zdrojů do různých aliancí vás snadno uvede do stereotypu. Je vhodná k zabití času.

Written by