Než jsem tě poznala! Film nebo kniha?

Než jsem tě poznala! Film nebo kniha?

Roku 2015 byl natočený úžasný romantický a dramatický film Než jsem tě poznala. Romantika a láska získaly úplně jiný rozměr. Skutečný fanoušek ví, že film je natočený podle stejnojmenné knižní předlohy, která má dokonce další dvě pokračování, které dosud nebyly zfilmovány. Připomeňme si společně tuto skvělou knihu a všechny důležité momenty našich knižních i filmových hrdinů.
dekorační srdíčka
Louisa Clarková je obyčejná, chytrá a trošku praštěná dívka, která žije ve svém milovaném, malém rodném městečku. Má ráda svoji nenáročnou práci v bistru, kde se denně setkává se svými sousedy a turisty, kteří vyrážejí na místní hrad. Má výstřední vkus na oblékání, v pubertně chtěla odejít z městečka a začít studovat právě módu, ale mladická nerozvážnost a nepříjemné následky, které to mělo na její psychiku, ji donutily změnit názor. Radši žije bezpečně a spokojeně se svojí rodinou: maminkou, tatínkem, dědečkem, sestrou a malým synovcem. Má ráda svého dlouholeté přítele a za nic na světě by svůj život neměnila.
Will Traynor je naopak úplně jiný. Miluje adrenalin, cestování, rád riskuje. Jeho svět je plný možností bez jakéhokoliv omezení, velkých obchodů, žen a peněz. Miluje svůj život. Ale všechno změní tragická nehoda, když ho srazí motorka, a upoutá na kolečkové křeslo. Ví, že se pro něj všechno mění a už nikdy nebude moct žít jako doposud.
Těžko bychom hledali víc nesourodou dvojici. Ale Louisa přijde o svou práci v bistru, protože majitel obchod zavírá. Musí si rychle najít jinou práci, protože maminka je doma a stará se o dědečka, tatínek si už několik měsíců nemůže práci najít a její sestra pracuje jen na částečný úvazek, protože se musí starat o syna. Will naopak potřebuje ošetřovatelku, někoho, kdo by byl s ním a zaplnil jeho dny plné nudy a samoty.
srdce z rukou
Louisa po čase zjistí, že byla zaměstnána úplně z jiného důvodu, než si myslela. Měla Willovi vrátit chuť do života, ukázat mu, že i s kolečkovým křeslem se dá žít plnohodnotný život. A to z jediného důvodu: Will už nechtěl žít… ne takhle, a tak jeho rodiče zkusili tenhle poslední zoufalý pokus, jak svého syna udržet při životě.
Příběh je plný lásky. Ukazuje, jak jeden člověk dokáže změnit toho druhého. Ale co když láska nestačí? Jak vysokou cenu musí člověk zaplatit za štěstí toho, koho miluje.

Written by