Karimatka je skvělý cvičební doplněk, ale možná vám k ní něco chybí ...?

Karimatka je skvělý cvičební doplněk, ale možná vám k ní něco chybí …?


Cvičíte doma anebo docházíte do fitness centra?

Pak v tom případě berete určitě do ruky svou nezbytnou kámošku, která vás provází cvičením, a to podložku, na které se odehrávají všechny cviky v leže. A po skončení cvičení dochází k relaxačnímu uvolnění – ke strečinku, ke kterému je potřeba také podložky. Léty jste už zjistila, že karimatka určená pro cvičení jógy nemůže být lecjaká a možná jste ji musela vyměnit za tu pravou jogamatku. Na jógu totiž se musíte umět při cvičení soustředit a to do té míry, že nevnímáte podložku, která by měla právě pevně držet na podlaze. Obyčejné karimatky kloužou, nemůžete se o ně opřít, kdežto yogamatka – tu když položíte na zem, jakoby k ní přilne a můžete se na ni spolehnout. A o to při józe jde. Zapomenout na starosti, vypnout vědomí, ponořit se do sebe, hluboce a správně prodýchávat cviky a soustředit se jen na to, abyste dělala vše náležitě tak, jak máte. A to buď pod vedením profesionální koučky anebo i sama, pokud už jste pokročilá a víte jak na cvičení.

podložka pro studium

Podložku na jógu využijete nejen na cvičení!

Karimatka ale můžete využít i na oddych, to když si ji pěkně rozprostřete pod sebe a v poloze „ležmo“ na ni pohodíte oblíbenou knížku, vedle teplý zázvorový čaj s medem a zahloubáte se do čtení. I takovýto relax se počítá! Podložka na jógu může pomáhat vašemu zdravému cvičení a posílení a protahování svalů, ale také k zušlechťování duše. Najděte si doma a v klidu volný čas na cvičení, ale také na oddych ve smyslu četby knih, kreslení, vymýšlení textů, básní, povídek. Relaxujte na podložce, poslouchejte hudbu. Zároveň si rovnáte záda, protože ležíte na rovné podlaze, a přitom jste chráněna proti chladu odspodu.

modrá karimatka

Jak cestujete s yogamatku?

Vezmete si ji klasicky do ruky a vydáváte se na cestu? Pak zpravidla cítíte, že tento způsob nošení není zrovna komfortní. Zkuste ji schovat do obalu na podložku na jogu, která může být v podobě tašky s dvojitým dnem a popruhem na nošení. A zjistíte, že to je ta poslední třešinka na dortu na vašem sportování! Karimatku jednoduše sbalíte, uklidíte do tašky, kterou přehodíte přes rameno a hajdy do fitka!

Written by