Jak začít šít?

Jak začít šít?

Módní trendy v dnešní době nejsou úplně to pravé ořechové pro spoustu lidí. Mladá generace, zejména pak náctiletí ji milují, ale pro nás starší, či pro lidi s jiným stylem je celkem náročné sehnat v obchodě něco vkusného. Napadlo Vás někdy zkusit si oblečení vytvořit doma? Tato činnost, kterou uměly už naše pra pra prababičky, není v této době tak běžná, jelikož obchody jsou přeplněné oblečením. Pokud máte trochu kreativní mysl a trpělivost, nebude pro Vás tak těžké naučit se šít! Výsledkem budou Vaše vlastní unikátní kousky, které Vám budou lidi na ulicích závidět. Kromě jedinečného šatníku také objevíte nový koníček, a navíc také ušetříte planetu Zemi, jelikož módní průmysl je pro ni nejvíce znečišťující.

jak začít šít

Zde je pár tipů, co Vám jako začínající švadlence nesmí chybět!

Šicí stroj

Bez toho by to samozřejmě nešlo, důležité je však vybrat ten správný. Pro začátek Vám určitě postačí základní stroj, bez různých speciálních funkcí. Ovšem, určitě se vyplatí trochu zainvestovat.

Krejčovská panna

Skvělý pomocník při tvoření oděvů. Na ní si změříte míry, uděláte nákresy a tvarujete zhotovené modely pro lepší představu. Dnes už můžete zakoupit i nastavitelné krejčovské panny, které Vám ulehčí spoustu práce, jelikož je můžete nastavit na různé velikosti, a to u krku, délky pasu, torza a lemu sukně.

nastavitelná krejčovská panna

Šicí „nářadí“

Je velmi důležité mít kvalitní šicí nástroje. Určitě by Vám neměly chybět ostré krejčovské nůžky na stříhaní látky, malé nůžtičky, krejčovský metr, křída k měření a špendlíky.

Jak na látku?

Po té, co vymyslíte oděv, musíte vybrat vhodnou látku. V textilních galanteriích jich najdete opravdu nespočetně. http://www.deezer.com/track/88092187 Od různých druhů materiálů, barev, vzorů, textur, zkrátka nebude vědět, kterou vybrat. Druhou možností je pak vzít nějaký starší kousek oblečení, který již nenosíte a přešít ho k obrazu svému. Tak ještě více ušetříte peníze a planetu.

Written by