Vánoční dekorace pro váš domov

Vánoční dekorace pro váš domov

Venku zrovna panují tropická vedra a na Vánoce asi pomýšlí málokdo, ale již za pět měsíců budeme smažit kapra a zuřivě rozbalovat dárky. K Vánocům neodmyslitelně patří barvy, asi nejznámější a osvědčenou klasikou je červená, zlatá a zelená.
Určitě jste si také někdy položili otázku, proč jsou tradiční vánoční barvy právě červená, zlatá a zelená? Možná budete překvapeni, ale tato barevná trikolora souvisí s křesťanstvím.

dekorace

Červená barva symbolizovala krev a smrt Ježíše Krista. Kombinace červené a zelené poté začala být spojována s jeho zmrtvýchvstáním.

Zelená barva zase znamená věčnost Kristova života a obětování se. Ale zelená barva byla známa dávno před narozením Krista, byla považována za symbol života. V zimě většina rostlin usychá, ale jehličnaté stromy a keře cesmíny jsou stále zelené. Lidé si tak tyto rostliny spojovali s tajemstvím života, protože dokázaly přežít i kruté mrazy a byly tak svým způsobem výjimečné a magické.

Zlatá barva symbolizovala dary, které Ježíš dostal v den svého narození od jednoho ze tří králů. Zlatá také zároveň představuje příslib věčného života.
Jak se mění barevné trendy na Vánoce, se můžete podívat na .Ale,jak všichni víme,trendy se mění, a tak tradiční barvy doplňují i méně tradiční kombinace. Před dvěma lety to byla fialová a černá.

vánoce

Loňské trendy nám velely nakupovat dekorace ve stříbrné barvě v kombinaci s modrou, či fialovou. V Německu také letěly měděné odstíny. Loňský rok dal také vyniknout jemným pastelovým barvám.
Letošní rok velí neřídit se trendy, které na nás křičí ze všech možných reklam. Naopak letošní Vánoce bychom měli jít proti všemu a všem, kteří nám něco vnucují.

vánoční ozdoba

Měli bychom se pokusit sladit celý interiér, tak aby vše krásně ladilo a zapadalo do sebe. Letošní rok se také opět vrací trend skleněných, ručně vyráběných baněk. Kromě skleněných ozdob se také vrací ozdoby z přírodních materiálů, jako jsou slaměné ozdoby, či perníčky.
Tak co, už se těšíte se na Vánoce?

Written by