Obývací pokoj jako místo pro život

Obývací pokoj jako místo pro život

 Obývací pokoj je centrem každé domácnosti. Vyjadřuje vkus a potřeby obyvatelů domu. Jeho atmosféra často přímo odráží atmosféru rodiny. Je to místo setkávání, a proto je důležité vtisknout interiéru svůj osobitý styl.
Z hlediska učení Feng Shui, které ukazuje, jak žít v harmonii s prostředím, existují určitá pravidla pro udržování pozitivní energie.
Obývací pokoj se schodištěm
Připomeňme si některá z nich:

  • Sedací souprava by měla být umístěna čelem ke dveřím. V opačném případě může sezení na takovéto pohovce vyvolat pocit zranitelnosti.
  • Stůl umístěný v obývacím pokoji symbolizuje zdraví. Je to místo, které slouží k odkládání potravin a nápojů, i proto bychom jej měli udržovat čistý a nepoškozený.
  • Důležité je kvalitní osvětlení.
  • Pokud máte v obývacím pokoji krb, myslete na to, že určuje umísťování ostatních kusů nábytku. Zároveň je potřeba jej udržovat v perfektním pořádku. Vhodné je umístit v okolí krbu živé rostliny.
  • Obývací pokoj by neměl být příliš přeplněn nábytkem. Měl by poskytovat i dostatek volného prostoru, což dodá pokoji vzdušnost.

 
Barvy vhodné do obývacího pokoje jsou bílá, žlutá, smetanová, hnědá nebo oranžová. Tyto barvy navozují příjemnou atmosféru a podporují komunikaci. Můžeme je kombinovat i s jinými pastelovými barvami, abychom prostoru dodali atmosféru.
Pokud máme prostorný obývací pokoj, můžeme se více realizovat. Co ovšem dělat v případě malých prostor? Zde je několik tipů:

  1. Nejprve zkusme minimalizovat počet kusů nábytku, a ponechat si jen to, co opravdu potřebujeme.
  2. V první řadě musíme umístit největší kus nábytku, teprve poté umisťovat méně rozměrný nábytek.
  3. Vhodný je stohovatelný nebo skládací nábytek, který můžeme rozložit až v případě větší návštěvy.
  4. V malém prostoru je lépe nedělit sedací a pracovní kout od sebe. Je lepší jen opticky tyto zóny zdůraznit, například květinou nebo dekorací.
  5. Do malého prostoru používejte hlavně světlé barvy, které interiér opticky zvětší.

Obývací pokoj s krbem
Obývací pokoj je bezesporu také místem odpočinku, a proto nezapomínejte na vhodné rostliny, které vám pomohou navodit příjemnou atmosféru a dotvoří celý design obývacího pokoje.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Written by