Naučte vaše dítě sportovat nenuceně

Naučte vaše dítě sportovat nenuceně

Dítě bere pohybovou aktivitu jako projev radosti a svobody, kdy má neomezeno možností k tomu, vybít všechnu energii, kterou v sobě má. Už při prvních krůčcích miminka je jasné, že jeho rychlost a chůze se bude jen stupňovat a časem zjistí nejen rodiče, ale i jejich dítě, že už nebude mít důvod jen tak sedět na zadku. I přirozený pohyb se však začne vyvíjet a vy si můžete uvědomit, že ho po nástupu do školy, začne nějak ubývat.
Jak dítě motivovat k tomu, aby mu byl pohyb blízký a věnovalo se mu? Hlavně nenuceně!
dívka na kole.jpg

Když mu je pohyb z domova cizí

Musíte pochopit, že pokud u vás doma nevidí žádnou fyzickou iniciativu k tomu, abyste se jako rodiče hýbali, prakticky mu ani nedojte, jak je to důležité a potřebné.
I fakt, že jste jako rodiče starší jedinci ještě neznačí, že se nemůžete volně věnovat nějakému druhu sportu. Pokud vaše dítě uvidí, že jste sportovně založeni a rádi se hýbete, bude mu sport nejen blízký, ale i absolutně přirozený.

S kroužky raději opatrně

Zapsat vaše dítě do nějakého sportovního kroužku jen z toho důvodu, že to tak dělají vaši známí se svými dětmi, je nesmysl. Každá volba, která ho nějak ovlivní a bude součástí jeho života, by měla zahrnovat jeho výběr a rozhodnutí, které mu přinese radost a spokojenost. Pokud vaše dítě nemá žádnou představu o tom, čemu by se chtělo věnovat, můžete mu přiblížit to, co daný kroužek sebou přináší. Pro začátek můžete zkusit i několik pohybových aktivit, ať zjistí, jestli ho něco nenadchne natolik, aby u toho zůstalo.
hráč baseballu.jpg
Jak můžete své dítě popostrčit k tomu, aby se hýbalo?
1.     Vyrazte na kola!Je to skvělá rodinná aktivita, která zahrnuje pohyb a zážitek z různých míst, která navštívíte.
2.     Vyberte se do hor!Příroda by měla být vašemu dítěti blízká a poznávání všeho, co nám nabízí, bude určitě ta správná volba, která posílí nejen vaše rodinné vztahy, ale i nohy formou pořádného výšlapu.
3.     Jděte si zaplavat!Vodu má každý rád. Ať je tedy zima nebo léto, vyrazte na plovárnu nebo na koupaliště. Den strávený pohybem a aktivitou ve vodě vás sice vyčerpá, ale hlavně fyzicky nadchne!

Written by