Bazénová chemie

Bazénová chemie

Bez té se skutečně neobejdete, pokud chcete mít v bazénu neustále čistě křišťálovou vodu, která bude zdraví nezávadná. Samozřejmě si na trhu můžete vybrat mnoho přípravku na bázi chlóru nebo kyslíku, ale v podstatě musíte vždy začít pouhou jednou věcí a to bude změřením hodnoty pH vody. Ač se to nezdá, tak příliš tvrdá voda skutečně může přinést velké problémy, o které nikdy nestojí. Minerály, které se začnou pak usazovat, způsobují nejen vodní kámen, ale bohužel zasáhnou celou techniku a tím sníží životnost bazénu. Naštěstí této situaci se dá snadno zabránit. To ovšem samé platí obráceně, kdy hodnota bude příliš nízká. Taková voda by nám zase pro změnu neprospěla.
nafukovačky v bazénu.jpg

Zjišťujeme pH vody

Nikdy to nenechávejte na vizuální posuzování. To skutečně zrakem nezjistíte. V oddělení bazénové chemie je v nabídce mnoho výrobků, které samozřejmě budete podle požadavků vody potřebovat, ale zároveň zde naleznete tester na měření vody v různé nabídce.
Testovací papírky – asi nejjednodušší způsob. Papírek se namočí do bazénu, vytáhne a prakticky ihned víte, co budete dělat, jakým způsobem musíte vodu upravit.
Kapičkový tester – tady posouzení bude trvat delší dobu, kdy se bazénová voda posuzuje odděleně. Tudíž nabere do přiložené nádobky, ve které se za pomoci přípravku bude zkoumat.
Elektrický tester – není to sice úplně nejlevnější záležitost, ačkoliv záleží, jaké funkce potřebujete. Nic méně vám dokonale proměří daleko více hodnot. Ponoříte ho do bazénu a ihned vidíte na displeji, co budete muset v nejbližší době pořídit. Rozebere vám totiž i jiné hodnoty.
dítě nad bazénem.jpg

Správná hodnota pH vody

Pokud máte vodu v rozmezí 7,2 až 7,6 tak je vše v pořádku a můžete pokračovat v další úpravě vody podle potřeb. Pokud ne, je třeba přípravky s označením pH minus a pH plus doladit potřebnou hodnotu a pak teprve přistoupit k dalšímu ošetření. Bez správné hodnoty vám totiž nic fungovat nebude a je škoda vynaložit peníze a nemít žádný účinek.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Written by