Jaké štěně si mám pořídit?

Jaké štěně si mám pořídit?

Každé štěňátko je krásné, že? Ale ne každý pejsek se hodí právě k nám. Prostudujte si jednotlivá plemena abyste věděli, který pejsek je ten nejlepší kandidát. Hlavně na něj musíte mít dostatek času!

Každé plemeno má svoje kladná i záporná hodnocení a jsou i často tyto názory individuální. Pro lepší přehled se podívejte na veškeré stránky jejich charakteru a případné diskuse Vám mohou také moc pomoct. Jestliže se rozhodujete na základě ceny, tak to není úplně ideální. Nicméně cenově se pejsci mohou pohybovat průměrně od 10.000, -Kč – 30.000, -Kč.

holka se psem

Akita inu je nádherný ušlechtilý pejsek, který se na planetě už pohybuje velmi dlouhou dobu. Říká se, že se tato plemena uctívala. Je velmi společenský a je doslova závislý na svém pánu. Takže si rozmyslete, zda na něj budete mít dostatek času, pokud o něm uvažujete. Akita inu cena Kenichiai.com Vám ukáže veškerý možný přehled, který potřebujete ohledně tohoto krásného plemene.

Dalším úžasným plemenem je bílý švýcarský ovčák. Toto plemeno je velice citlivé svou povahou a s pamětí slona. Není zde na místě tvrdá ruka při tréninku. Pokud tomuto zvířeti někdo ublíží, tak si to bude pamatovat do konce života. Jestliže u něj jednou ztratíte důvěru – věřte že si ji jen tak zpátky nezískáte.

akita inu

Dalším aspektem je si uvědomit k čemu pejska vůbec chceme. Chcete si ho pořídit na hlídání objektů či pozemku? Chcete mít kámoše do pohody i nepohody? Anebo si přejete chodit na výstavy nebo ukázat sílu souhry při pasení ovcí? Pokud chcete začínat například pasením ovcí je nevhodné pořizovat si plemeno, které to nemá v krvi. Za prvé by ho to nejspíše moc nebavilo a za druhé by se mohl projevit třeba i lovecký pud, který by ohrožoval daná zvířata.

Uvědomit si na co chceme mít pejska je velmi důležitou rolí. Následně můžeme koupit nebo adoptovat toho pravého, který nás bude provázet životem.

Written by