Co by vám instalatér poradil k odpadům

Co by vám instalatér poradil k odpadům

Když vám instalatéři v Praze kanalizace-instalateri.cz připojí odpad v nové kuchyňské lince nebo v nové koupelně, budete zdánlivě bez starostí řadu měsíců, možná i několik let. Možná si ani neuvědomíte, že nějaký odpad doma máte, a budete tyto technické vymoženosti moderní doby považovat za jasně samozřejmé. Přitom si stačí uvědomit, jaké by to bylo bez funkčních odpadů, a že také kdysi bývala doba, kdy lidé žádné odpady v domácnosti neměli, a v obytných čtvrtích neexistovala ani kanalizace.

špína v umyvadle

Jen si to představte, každý den několikrát za sebou vycházet před dům s kyblíkem plným tlejících zbytků jídla a někam to tam odkládat, celá ulice by se rázem proměnila v páchnoucí stoku. Buďme tedy rádi, že nic takového nemusíme řešit, a hlavně že existují výjezdové služby instalatérů, které řeší havarijní situace, třeba v sobotu navečer. Někdy ovšem stačí málo a havárie se vás dotkne velmi bolestně, např. v době, kdy zrovna chystáte nějaké slavnostní menu pro vaši návštěvu.

instalatér na toaletách

Aby k tomu nedocházelo příliš často nebo vůbec, hodí se pár rad zkušených lidí, kteří dovedou udržet odpady v domácnosti průchozí:

Podstupujte preventivní čištění – každý odpad se zanáší nečistotami, tomu se neubráníte, pouze tento proces můžete výrazně zmírnit tím, že budete odpady čistit preventivně. Používají se na to buď mikroorganismy, které nečistoty uvnitř odpadů rozkládají, anebo chemické čisticí přípravky, např. hydroxid sodný.

Nepleťte si odpady s kompostérem – do zahradního kompostu patří např. všechny odkrojené kousky povadlé či tvrdé zeleniny, kosti, zbytky jídel (ořechů, luštěnin, obilovin), nezužitkované ovoce atp. nic z toho ovšem nevhazujte do odpadu v dřezu, a raději ani na toaletu.

Do odpadů nepatří ani jiné typy papíru, než toaletní, ačkoli se může zdát, že třeba ubrousky či papírové kapesníky ničemu nevadí. Vadí, a mohou vám odpad ucpat během krátké doby. Dávejte taktéž pozor, aby se uvnitř trubek a armatur neocitaly ořechové skořápky, slupky od jablek, brambor a mrkve.

Written by