Jak se zdokonalit v angličtině s pohodlí domova

Jak se zdokonalit v angličtině s pohodlí domova

Všichni kolem vás perfektně hovoří anglicky, jsou schopní se domluvit kdekoliv s kýmkoliv, když je zrovna na ulici někdo anglicky osloví. Dokáží vysvětlit cestu, poradit a přitom zavtipkovat a po celou dobu se příjemně usmívat. Zatímco vám buší srdce jen co máte anglicky pozdravit. Jak se nejlépe naučit anglicky, aniž byste museli vycestovat. Studentská léta už máte za sebou a zjišťujete, že bylo chybou angličtině nevěnovat pozornost. Pokud je to i váš případ, nezoufejte. Přečtěte si následující tipy, jak se v angličtině zdokonalit ve volných chvílích z pohodlí domova v průběhu relaxování. Je to opravdu snadné.


Seriály s titulky

Snad každý, kdo sleduje zahraniční seriály v originálu s českými titulky, vám potvrdí, že sledováním svého oblíbeného seriálu pochytil nejčastější fráze každodenní konverzace. V seriálech neuslyšíte umělé rozhovory jako z učebnice, nýbrž hovorovou mluvu plnou zkratek, přirovnání a typických obratů daného jazyka. A nejlepší na tom je, že se v průběhu série opakují stále dokola. Tím se vám zaručeně zaryjí do paměti.

Znáte snad lepší způsob než koukat na telku a při tom zdokonalovali mezery ve své slovní zásobě? Pro začátek můžete zvolit seriál, který dobře znáte a nebudete věnovat tolik pozornosti dějovým zvratům, ale spíše jazyku. Uvidíte, že po čase si troufnete na seriál nebo film bez titulků jen v originálním znění. Tak do toho!


Písničky

Zamysleli jste se někdy nad textem vaší oblíbené písně? Protože když to uděláte, hodně si zapamatujete. Slova umíte nazpaměť a kdykoliv slovíčko uvidíte či uslyšíte, okamžitě si ho spojíte s písničkou. Pokud budete znát překlad, máte vyhráno. Texty písniček si lidé pamatují doživotně, tak proč toho nevyužít a nespojit to s angličtinou. Zvolte mnohem jednodušší způsob jak obohatit svou slovní zásobu, než se otrocky učit slovíčka ve sloupci pod sebou bez jakéhokoliv kontextu. Jen to vyzkoušejte, uvidíte, že když budete vědět, o čem si pobrukujete, bude se vám to v budoucnu hodit


Knihy

S knihami psanými v angličtině, je to podobné. Namísto výslovnosti se však seznámíte s psanou podobou jednotlivých obratů a slovíček. A to určitě není na škodu, ba naopak. Také proniknete do knižní podoby angličtiny. Stejně jako u seriálu, i zde se budou opakovat stejná slovíčka, která si po přečtení celé knihy zaručeně zapamatujete.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Written by