Představte si, že internet není

Představte si, že internet není

V současné době je toho na jednu stranu přespříliš, ale možná tyto informace jsou důležité. Když mnozí lidé kvůli novodobé chřipkové epidemii musí zůstat doma, a je zrovna deštivé počasí, tak budou mít zapnutý kromě TV i počítač, notebooky, telefony a tak využívají všechny slasti internetu.  
 
Co byste dělali, když by připojení k internetu nebylo, zmizelo, neexistovalo? Stačil by týden a možná zjistíte, jak se dá lépe naložit s časem, který internetu věnujete, a mnohé dokáže doslova ovládat. internet a sociální sítě.jpg
 
Jsou to možná takové„bláboly“, které jsou nezajímavé, protože denně žijeme online, ve virtuálním světě a z těch mnohých informací, které můžeme získat, tak se nám může zatočit i hlava. Vztekáme se, když síť z nějakého důvodu vypadne. Nebo vás bolí často za krkem, či bederní páteř?  Máte problémy s tím, že nestíháte, co jste si naplánovali? Možná máte i problémy s mezilidskými vztahy. VA uvědomujete si, čím to může být? Samozřejmě, že důvodů může být mnoho, ale jeden z nich může být i ten – připojení na INTERNET.

  •  

Takže to znamená, že by se NIC nemělo přehánět. Právě v tomto čase, kdy se v době karantény a omezení sportovních a kulturních činností můžeme více věnovat svým blízkým, děti zapojit více do četby knih, společenských her, ručních prací. A začátek jara je ideální na práci v zahradě, jarního úklidu v domácnosti…a teď je čas, vtáhnout své ratolesti i do těchto užitečných činností, ale formou zábavy. Proč ne?

  •  

Víte, co znamená slovo NETOLISMUS? Pokud ne, tak ve stručnosti: je to závislost na virtuálním světě. AŤ se jedná o online seznamky (i třeba s pornografií), sociálních sítí, hraní her, sledování online videí… je to o nadměrném surfování po internetu z jakéhokoliv důvoduvirtuální svět.jpg
V tomto čase, kdy je vládní nařízení zavření škol, tak právě nyní máme nejlepší možnost zjistit, jak se naše ratolesti, hlavně které chodí do základních škol, na internetu chovají. A případně je znovu poučit. I když možná patříte k těm rodičům, kteří o tom, jak se v online světě vyznat, vědí podstatně méně, jak děti.
Přesto je důležité, naučit naše děti bezpečnosti v tomto online světě, aby nebyly důvěřivé. Menší děti i teenageři nedokážou být v mnoha směrech kritičtí, přijmou zlehka rady jak od svých kamarádů, tak od cizích lidí, kteří jsou v tomto světě ukryti. Už jen proto, že mládí nemá ještě špatné zkušenosti.

Written by