Pohyb ve stáří

Pohyb ve stáří

Všichni postupně stárneme, což nemůžeme zastavit, ale připravit se na tohle období dá. Díky chodítkům můžete svůj veškerý pohyb a procházky usnadnit.

Pohyb ve stáří

Chodítka

Se stářím je spojen dostatek času, ovšem má to i několik záporných stránek. Naše tělo toho má už hodně za sebou a veškerý pohyb se rázem stává namáhavější a namáhavější. Nechcete se vzdát svých oblíbených procházek třeba do přírody? Pak Vám určitě pomůže bezpečné chodítko pro důchodce, jenž veškerou chůzi mnohonásobně ulehčí, o čemž se můžete sami přesvědčit.

starší senior

Vše funguje díky tomu, že o dost ulevíte svým nohám, protože velkou část své tělesné hmotnosti přesunete právě na chodítko. Sortiment je opravdu široký, takže je jen na Vás, jaké chodítko si zvolíte, ovšem vždy zvažte jeho využití. Čtyřbodové chodítko je ideální na rehabilitace, a navíc posilujete horní končetiny. Ovšem pro pohodové procházky bude mnohem lepší sáhnout po chodítku s kolečky, jenž nádherně po zemi jezdí, ale zároveň poskytne ideální oporu. Možná si říkáte, že to bude hodně drahá záležitost. Některá chodítka naštěstí hradí pojišťovna.

Invalidní vozík

Při tělesném postižení či opravdu špatné pohyblivosti je místo chodítka potřeba invalidní vozík. Na trhu nalezneme spoustu provedení, přičemž klasikou je standardní provedení. Pro lepší cestování a možnost složit vozík do auta je mnohem lepší transportní typ. Díky vozíčku se člověk může pohybovat doma i venku, takže z něj rozhodně není mrzák, který jen leží či sedí doma. Život s vozíkem je těžký, ale dá se zvládnout.

inavalidní vozík

Určitě se snažte přizpůsobit i domov vozíčkáře, protože pro něj bude vše rázem snazší. Základem je bezbariérový přístup, protože i nízký práh může být namáhavou překážkou. Naštěstí dnešní vozíčky mají kola bez duší, a proto se nemusí dofukovat a pečovat o ně. Vše je postaveno na pevné konstrikci, takže nejbytelnější vozíky vydrží několik stovek kilo při dlouhodobém používání. Je dobré se poradit s firmou, protože ta Vám přímo doporučí vhodný vozíček přímo pro Vaše využití.

Written by