Konec Toshiby

Konec Toshiby

Tato firma nyní sídlí v Japonsku a byla založena už v roce tisíc osm set sedmdesát pět. V roce devatenáct set třicet devět se sloučila ze dvou firem Shibaura Engineering Works (těžké elektrické stroje) a Tokyo Electric Company (malé elektrické zařízení). Jejich začátek byl vlastně původně jen na žárovkách a firma se jmenovala Hisashige Tanaka. Historie je tedy velmi dlouhá a sem by se prostě nevešla.
vítězství na pc
Jejich artikl je převážně takový, který se týká elektroniky a je pátým největším výrobcem počítačů i v dnešní tvrdé konkurenci.
Jistě se ptáte, když se jí tak daří, proč tedy končí. Ona nekončí jako taková, jen končí název Toshiba. Už se s ním prostě na nových výrobcích nesetkáte.
Počítačová divize Toshiby (celým názvem Toshiba Client Solutions Europe) také nekončí, ale jen si mění název. Tato divize byla vloni z větší části odkoupena značkou Sharp, takže vlastně „skončila“ již vloni a přetrval jen název. Nyní se bude jmenovat krátce, totiž Dynabook Europe. A pozor, ani první název není pro lidi kteří se v branži orientují nic nového. Pozor neplést si Dynabook z roku tisíc devět set sedmdesát dva z Palo Alta s touto značkou. To spolu nemělo nic společného. Ten vyrobila firma Xerox. První Japonský přišel až v roce tisíc devět set osmdesát devět, a to pod celým názvem Toshiba Dynabook J-3100 SS001.
psaní na pc
A proč nový název dnes? Toto není zcela jasné, důvodů může být několik z nichž hlavní bude asi ten, aby bylo zřetelněji vidět odtržení od hlavní větve výrobků. Prezident společnosti Damian Jaume prohlásil, že tento nový název zdůrazňuje jejich tradici i hodnotu. Co je na tom pravdy si musí každý přebrat sám. Je totiž všeobecně známo, že zde byly jisté problémy, které vlastně přinutily firmu k prodeji, a dokonce žádosti o ochranu před věřiteli.
V každém případě výrobky zmiňované firmy na pultech budou i nadále, takže si je klidně můžete zakoupit.

Written by