Je nám technika prospěšná?

Je nám technika prospěšná?

Moderní technologie jsou dnes všude kolem nás. Při nakupování, při jízdě autobusem, tramvají, vlakem, při návštěvě restaurace, ve zdravotnictví, zkrátka naprosto všude. Bez techniky bychom v dnešním světě nemohli vůbec existovat nebo ano? Ne, dnes to opravdu nejde.
moderní technika 
Bojíte se dnešní technologie?
Mnoho lidí se v dnešní době bojí toho, že nás moderní technologie sledují. Co si o tom myslíte? Pokud se člověk zamyslí, tak samozřejmě všude jsou kamery, které nás opravdu sledují nepřetržitě a lze nás vystopovat podle poslední polohy, kde jsme byli. Na jedné straně to pro nás může být opravdu dobré, pokud se nám něco stane, tak v tom případě máme určitou ochranu. Také nás technika chrání proti zlodějům a nepoctivým lidem, případně lidem, kteří nám chtějí ublížit. Je pravda, že nikdy nemáme zaručeno, jestli nás někdo někde nesleduje. Dnes i mobilní aplikace využívají polohy uživatelů, tedy hrozí zneužití. Nicméně se to nestává zase tak často a člověk by se musel bát naprosto všeho. Někteří lidé také říkají, že díky moderní technice se odcizujeme a nedokážeme se spolu až ani pořádně bavit. Tohle je bohužel pravda, pokud si vezmeme takový mobilní telefon, tak si přiznejme, kolik času strávíme hraním her, na Facebooku nebo Instagramu, psaním SMS a dalších věci.
místnost s počítači 
K čemu nám technologie je?
Bez technologie bychom neměli tak komfortní život. Nehledě na to, že moderní technika nám zachraňuje i život. Musíme se na to dívat vždy z lepší stránky. Bez moderní technologie bychom dneska byli úplně jinde. Je otázka, kde přesně? Máme se nyní lépe? To je otázka, na kterou se těžko odpovídá. Řekl bych, že jak pro koho. Ale obecně se máme mnohem lépe a moderní technika nám pomáhá. Proto ji užívejme, jak se nám líbí.
domácnost na ovládání 
Dávejte si jen pozor, aby vám technika nezkazila hezké zážitky. Díky ní máte možnost mnoho lidí sledovat, kde se pohybují, co navštívili a další věci. Bez techniky bychom nemohli létat, ani chodit nakupovat, využívat mobilní telefon, různé přehrávače, počítače, jezdit autem, zkrátka nic.

Written by