Dnešní mobily

Dnešní mobily

Musím vám říct, že bez mobilního telefonu bych se v dnešní době už vůbec neobešla. Já jsem totiž vyrůstala v té době, kdy se telefonní mobily už rozmáhaly všude po světě. Takže svůj první mobilní telefon jsem měla asi ve dvanácti letech. A byla jsem za to velmi ráda. Mobil jsem spíše měla na to, že ho jenom mám, protože jsem na něm stále neměla kredit a nedaly se na něm hrát ani hry. A bych měla fotoaparát v mobilu, o tom nemohla být ani řeč. Myslím si, že můj první mobil s foťákem byl v mých osmnácti letech. Takový krásný mobil jsem dostala k osmnáctým narozeninám.

Mobily mají již i děti.

A taky bych chtěla říct, že na ten telefon hodně ráda vzpomínám. Byl to pro mě opravdu dokonalý mobile. A taky to byl můj první mobil, se kterým se dalo něco dělat. Na tomto mobilu šlo dělat víc než jenom psát sms anebo volat. A navíc já, když si teď vzpomenu, pamatujete si třeba vy, kolik stála dříve například jedna sms zpráva? Já si myslím, že to začínalo asi na patnácti korunách. Potom se sms za dávných časů zlevnila na deset korun a potom na pět korun.

Mobil už má asi každý.

Když to nyní srovnám s dnešní dobou, tak je to opravdu hrůza. Dnešní sms stojí sotva korunu anebo ten, kdo má paušál, tak za smsku neplatí vůbec nic. Takže si myslím, že dnešní doba je k těmto mobilům více ohleduplná. Taky si myslím, že díky mobilu člověk ušetří spoustu času. Nemusí logicky posílat dopisy a čekat dlouho na odpověď. V dnešní době si člověk většinou zavolá anebo napíše zprávu, aby ostatnímu sdělil nějakou důležitou zprávu. A já tedy rozhodně nejsem jiná. Raději si v klidu zavolám nebo napíšu zprávu, než abych poslala nějaký dopis. Já si třeba už ani nevzpomenu, kdy jsem poslala nějaký dopis. Možná je to tak patnáct let? Ani nevím. Díky mobilům už asi odzvonilo dopisům a pohlednicím, protože už i pohledy se dají poslat online a přes mobil.

Written by