Chůze vás udělá šťastnějšími!

Chůze vás udělá šťastnějšími!

Pokud i vy patříte mezi lidi, kteří nemají rádi vnitřní sportoviště, protože nemáte rádi upocená těla, vůně deodorantů a neradi se navlékáte do oděvů na cvičení, které těsně obepínají vaše Vánocemi obalené tělo, určitě můžete najít i jiné aktivity, které vás zase dostanou do formy a budou vás bavit.
Pokud čtete tento článek, pravděpodobně se řadíte mezi lidi, kteří potřebují mít velký prostor a cítit čerstvý vzduch. Proto ani vás neláká po celém dni v kanceláři další místnost, kde byste si zacvičili. Vyrazte tedy ven, i když je chladno.
šedá čepice
Cvičení a pohyb na čerstvém vzduchu nejen snižuje napětí, ale také snižuje pocity frustrace. A i když se vám v první chvíli může zdát, že do zimy se vám nechce, věřte, že v zimě jsou účinky venkovních prostor na naši mysl a tělo mnohem intenzivnější než v horkých letních dnech. Studené počasí totiž příjemné osvěží naše smysly. Pokud se snažíte shodit i nějaké to kilo, určitě vás bude motivovat informace, že to půjde v chladu snadněji. Tělo totiž musí vynaložit větší úsilí k fyzické aktivitě a tím se nejen spálí více kalorií, ale také se zvýší produkce endorfinů a tím se i naše mysl bude cítit mnohem šťastnější. Samozřejmě nemalou roli hraje to, že vystavení dennímu přirozenému světlu bojuje proti depresím vznikajících právě díky krátkým dnům a dlouhým tmavým nocím.
krajina v zimě
Běhání některé lidi odrazuje už jen při té představě. Samozřejmě není nutné hned běhat po lese a sedřít se během jednoho vaše pohybového zápalu. Mnohem více vás bude motivovat třeba chůze, která je nejen příjemnější pro tělo ze začátku, ale podle odborníků také je to nejpřirozenější a nejzdravější způsob pohybové aktivity vůbec. Nezatěžuje klouby ani páteř, a naopak pomáhá velmi výrazně posilovat střed těla.
Základem pro to, aby vás aktivita dlouhodobě bavila, je, že si nebudete hned dávat velké cíle, ale že si budete nakládat postupně. Určitě začněte chůzí, později přidávejte na tempu a jednoho dne, když už se na to budete cítit přidejte sem tam popoběhnutí. Díky indiánskému běhu (chvíli běh, chvíli chůze) se můžete dostat až k tomu, že si běhání zamilujete a stane se i pro vás obrovskou zábavou, a tak zvanou drogou!
 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Written by