Brigáda ve studentském věku

Brigáda ve studentském věku

Být studentem nebývá finančně jednoduché, protože si chceme pořídit řadu věcí, ale k tomu je potřeba dostatek financí, jenž seženeme na brigádě.

Brigáda ve studentském věku

Finanční příjem

Během studia nemáme čas chodit na plný úvazek do práce a vydělávat jako běžné zaměstnaný člověk, ovšem kapesné, tedy jestli nějaké dostáváme nemusí stačit. Mladí lidé se chtějí totiž bavit a kupovat si věci jako je nový mobil, boty, oblečení, auto a řadu věcí, což už leze dost do peněz. Abyste nemuseli být závislý na rodičích a mohli si, dovolit i dražší https://www.jobs.cz/prace/remeslne-a-manualni-prace/ věci, tak musíme mít vlastní příjem. Pro mládež je to jenom prospěšné, protože pochopí, že peníze nerostou na stromě a za výplatou stojí hodiny a hodiny práce.

studentský věk

Zároveň však musíte dávat pozor na výběr brigády. Nejprve musíme zjistit, jak je časově náročná, abychom stihli školu a všechny své potřebné aktivity. Omezením je věk 15 let a ukončena základní škola, ovšem někde berou kvůli zodpovědnosti či alkoholu až plnoleté. Také záleží, jakou práci zvládnete, protože dělat náročnou manuální práci 8 hodin denně není pro každého. Také si rozmyslete, jak daleko jste ochotni dojíždět a za kolik peněz pracovat.

Online inzerce

Nemusíte se bát, že by hledání brigády byla nějaká věda, protože zaměstnavatelé dobře vědí, že studenti ještě nemají moc praxe, takže nároky v tomto ohledu nejsou přehnané. To znamená, že se nejedná o práce s potřebnou vysokou kvalifikací, ale spíše manuální jako je číšník, zmrzlinář, brigádník v supermarketu a podobné. Kde najít takovou brigádu, když o žádné nevíte? K tomuto účelu fungují inzertní weby, kam dávají nabídky firmy.

sekání trávy

Takže nám stačí zadat například brigády Olomouc Hitprace a hned nám vyjedou volná místa, kam nabírají brigádníky. Postup je stejný jako u získávání práce, takž na inzerát odpovíme a přiložíme životopis. Pokud si Vás pozvou osobně a brigádu vezmete, tak se na důležitých věcech domluvte hned na začátku, abyste třeba po pár směnách nezjistili, že Vám čas směn nevyhovuje. Hlavně sepište pracovní smlouvu, kde budou všechny náležitosti, jenž pečlivě zkontrolujete, abyste se vyhnuli třeba situaci, že by Vám nechtěli zaplatit.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Written by