Jaké osvětlení zvolit, když už byly z trhu staženy wolframové žárovky? Máme stále na výběr mezi LED diodami a kompaktními zářivkovými trubicemi.

O úsporné (kompaktní) zářivky je stále zájem

Kompaktní zářivky Lightpark.cz jsou nízkotlaké halogenidové výbojky a navazují na původní tradici lineárních zářivek, které fungují na stejném technickém principu. Vzhledem k tomu, že se lineární trubice osvědčily v praxi, bylo možno přibližně v polovině osmdesátých let minulého století přikročit k zahájení vývoje nových výrobků úzkých trubic s integrovaným předřadníkem uvnitř keramické patice.osvětlení jednacího sálu

Kompaktní zářivky jsou dnes stále vhodným zdrojem světla

Na svou dobu šlo o velmi převratný objev a technicky náročné řešení, které dokázalo nabídnout alternativní řešení vůči wolframovým žárovkám, které do té doby naprosto dominovaly v osvětlení domácností i mnoha pracovišť. Hlavním důvodem k jejich výrobě a prodeji byla úspora elektrické energie. Postupně se technologie výroby zaváděla u mnoha světových výrobců a ti se také snažili své výrobky podrobovat inovativním řešením.
Tou zásadní novinkou, ze které dnes můžeme čerpat, je změna předřadníku z indukčního na elektronicky řízený proces. Předřadník je třeba k zapálení plynné směsi uvnitř baňky a bez něho se nelze obejít. Moderní elektronické předřadníky eliminují nepříjemné blikání, stabilizují provoz a snižují dobu náběhu na maximální výkon. Dnes se také na trh dodávají svítidla s různými odstíny bílého světla a je tedy možné vybírat vhodné kompaktní zářivky do ložnic, dětských a obývacích pokojů s teplejší barvou a naopak studenou bílou umístit na místa, kde potřebujeme pro práci být více pozorní.osvětlovací tělesa

Úspora energie stále platí

Je vám jistě známo, že se těmto zdrojům http://www.obecnidum.cz/pripojeni-vlastni-techniky-ke-zdrojum-od-1404042134.html světla říká „úsporky“. Není rozhodně důvod stahovat je z trhu a naopak mohou stále konkurovat osvětlení LED diod, které je v současné době dominantním prvkem osvětlovací techniky. Účinnost „úsporek“ přesahuje 80 procent a ve srovnání s vláknovou žárovkou spotřebují jen zhruba 15 – 20 procent elektrické energie.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Written by